Strona startowa » Banki » mBank » Mobilna autoryzacja transakcji w mBanku

Grudzień 2016
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Mobilna autoryzacja transakcji w mBanku

Mobilna autoryzacja transakcji w mBankumBank wprowadza pilotażowy program, dzięki któremu możliwa będzie mobilna autoryzacja transakcji za pomocą aplikacji mobilnej. Ma to być bezpieczniejsza i wygodniejsza alternatywa dla haseł SMS-owych i kodów jednorazowych, które jak wiadomo generują dla banków koszty. Dlatego niektóre z nich wprowadziły opłaty za smsy, przerzucając w ten sposób część kosztów na klientów.

mBank to pierwszy bank w Polsce i jeden z pierwszych na świecie, który decyduje się na takie rozwiązanie. Na początek z mobilnej autoryzacji w mBanku będą mogli skorzystać chętni klienci, którzy złożą wniosek o przystąpienie do pilotażu. Każdy będzie mógł przesłać również swoje uwagi odnośnie funkcjonowania nowej metody autoryzacji na maila mobilna-autoryzacja@mBank.pl. Docelowo ma być ona dostępna dla wszystkich klientów banku.

Aby wziąć udział w pilotażu należy pobrać najnowszą aplikację mBanku w AppStore lub Google Play i złożyć wniosek o przystąpienie do pilotażu dostępny na stronie mBanku. Następnie w ciągu 24 godzin mobilna autoryzacja powinna pojawić się w aplikacji i wystarczy ją aktywować poprzez podanie kodu PIN. W każdej chwili będzie również można zrezygnować z testowania i powrócić do poprzedniej formy autoryzacji, należy wtedy skontaktować się z mLinią.

Jak działa mobilna autoryzacja transakcji?

Mobilna autoryzacja to sposób potwierdzania za pomocą aplikacji mobilnej operacji realizowanych w serwisie transakcyjnym mBanku. Metoda ta ma zastąpić obecne hasła SMS-owe i kody jednorazowe, które trzeba przepisywać.

Zlecając np. przelew przez internet, w aplikacji mobilnej banku od razu pojawi się powiadomienie autoryzacyjne (tzw. push). Następnie należy zalogować się do aplikacji i potwierdzić lub odrzucić transakcję. Dodatkowo powiadomienie zawiera szczegóły transakcji, więc łatwo wychwycić ewentualne błędy i pomyłki np. w kwocie.

Mobilna autoryzacja transakcji w mBanku

Bezpieczeństwo

Bank zapewnia, że mobilna autoryzacja spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Dane chronione są przed dostępem nieuprawnionych użytkowników oraz złośliwych programów.

„Komunikacja między Twoją aplikacją mobilną  a serwisem transakcyjnym zabezpieczona jest szyfrowaniem SSL / TLS 1.2 oraz dodatkowym szyfrowaniem wewnątrz kanału SSL/TLS. To gwarantuje pełną poufność i autentyczność powiadomienia autoryzacyjnego.”

Do pełnego skorzystania z konta niezbędne teraz będzie posiadanie loginu i hasła do bankowości internetowej, PINu do aplikacji mobilnej oraz trzeba będzie też mieć w ręce telefon z zainstalowaną i aktywowaną wcześniej aplikacją mobilną mBanku.Mobilna autoryzacja transakcji w mBanku


Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligo
bank millennium

Archiwum