Strona startowa » Banki » T-Mobile Usługi Bankowe » Zmiana w tabeli opłat i prowizji w T-Mobile Usługi Bankowe

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Zmiana w tabeli opłat i prowizji w T-Mobile Usługi Bankowe

Zmiana w tabeli opłat i prowizji w T-Mobile Usługi BankoweW ślady BZ WBK poszedł bank T-Mobile Usługi Bankowe i niestety od 1 sierpnia 2016 r. wprowadza zmiany w tabeli opłat. Zmieni się również nazwa konta, jak również zasady naliczania i wysokość premii moneyback. Tak więc, konto które było jedno z atrakcyjniejszych już takie nie będzie.

1. Nowe rodzaje kont osobistych

Od 1 czerwca 2016 r. bank wprowadza do swojej oferty dwa rodzaje kont osobistych: Freemium i Premium. Konto Freemium zastąpi dotychczasowe T-Mobile Konto. U aktualnych klientów zmiana nazwy nastąpi z dniem 1 sierpnia 2016 r. Natomiast konto Premium będzie nowym rodzajem konta. Posiadacze Freemium w każdej chwili będą mogli je zmienić na Premium.

Konto Freemium: prowadzenie konta nadal będzie za 0 zł a karta będzie darmowa pod warunkiem wykonania transakcji na min. 200 zł (w przeciwnym razie opłata wyniesie 6 zł). Do warunku zwolnienia z opłaty z kartę będą wliczały się transakcje wszystkimi kartami, również kartami kredytowymi. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe zmiany to:

  • wprowadzenie opłaty za wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie za czwartą i każdą kolejną wypłatę – 6 zł od wypłaty (do tej pory wszystkie wypłaty były darmowe),
  • opłaty za przelewy natychmiastowe – każdy po 6 zł (do tej pory darmowych było 10 przelewów),
  • opłata za wpłaty we wpłatomacie – darmowa będzie tylko jedna wpłata w miesiącu, każda kolejna to koszt 0,5% nie mniej niż 1 zł.

Konto Premium: to konto przeznaczone jest dla bardziej aktywnych klientów. Jego prowadzenie będzie darmowe pod warunkiem wykonania obrotu kartą (również kredytową) na kwotę min. 500 zł. W przeciwnym razie opłata wyniesie aż 18,90 zł. Dodatkowo konto to charakteryzować się będzie:

  • brakiem opłaty za kartę debetową,
  • darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
  • darmowymi wpłatami we wpłatomatach,
  • płatnymi przelewami natychmiastowymi – każdy po 6 zł.

2. Zmiany w moneybacku 5%

I tutaj również nastąpią zmiany. Inne będą zasady naliczania premii dla kont Freemium, a inne dla Premium. Natomiast w obu przypadkach nie będzie już wymagany wpływ na konto w wysokości min. 2 000 zł i dodatkowo bank rozszerzył listę kodów MCC wykluczonych z promocji o kod 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Jeśli chodzi o konto Freemium maksymalna kwota premii została zmniejszona do 15 zł a minimalny wymóg obrotu kartą to 200 zł.

Przy koncie Premium premia wyniesie maksymalnie 25 zł a minimalny obrót kartą to 500 zł.


Aktualnych klientów, którzy założyli konto w T-Mobile UB do 31 maja 2016 r., nowe warunki będą obowiązywać od 1 sierpnia 2016 r. Natomiast osoby, które założą rachunek po 1 czerwca 2016 r. zmiany obejmą od dnia zawarcia umowy.

Niestety dla konta Freemium została zmniejszona maksymalna premia z 5%-go moneybacku. Dlatego warto zastanowić się nad zmianą opcji na konto Premium. Tym bardziej, że bank nie pobierze opaty za taką zmianę. I wymagany obrót do uzyskania premii w wysokości min. 500 zł można połączyć z obrotem potrzebnym do tego, aby konto było darmowe. Tylko trzeba pamiętać, aby wydać te 500 zł gdyż w przeciwnym razie nie dość, że nie otrzymamy 25 zł zwrotu to jeszcze zapłacimy opłatę 18,90 zł.


Tabela Oplat_I_Prowizji_KI_TMUB


Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

alior bank
BGŻ_karta_kredytowa_Biedronka

Archiwum