Strona startowa » Karty kredytowe » Karta kredytowa jako alternatywa dla kredytu

Czerwiec 2015
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Karta kredytowa jako alternatywa dla kredytu

promocja w banku

W przypadku konieczności większego zakupu przekraczającego nasze aktualne możliwości jedynym wyjściem wydaje się być wzięcie kredytu. W telewizji i innych mediach pełno jest reklam banków oferujących pożyczki z oprocentowaniem na wyjątkowo niskim poziomie 4-5% w skali roku. Wygląda to atrakcyjnie, ale wystarczy tylko zbliżyć się do telewizora i odczytać drobny druk. Wtedy okazuje się, że RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) rzadko kiedy jest niższa niż 20%. Wynika to z tego, że do podstawowego oprocentowania kredytu doliczana jest prowizja i ubezpieczenie – teoretycznie dobrowolne, praktycznie przymusowe. Niby można zrezygnować z ubezpieczenia, ale wtedy najczęściej okazuje się, że prowizja dramatycznie rośnie.

Alternatywą dla niewysokich kredytów bankowych może być karta kredytowa, w Polsce jeszcze stosunkowo mało popularna. Zasady przyznawania kredytu i karty są bardzo zbliżone do siebie. W obu przypadkach klient składa wniosek wraz z resztą wymaganych dokumentów i czeka na decyzję banku.

Jeśli korzystamy z karty rozsądnie i spłacamy zadłużenie w terminie, to tak naprawdę koszt posiadania karty jest niewielki (zwykle uzależniony od wysokości opłaty rocznej, ewentualnie miesięcznej za kartę). Od zadłużenia spłaconego w umownym terminie nie są naliczane odsetki. W tym czasie korzystamy z nieoprocentowanego kredytu. Zostają one dopiero naliczone, gdy nie jesteśmy w stanie w wyznaczonym czasie spłacić całego zadłużenia na karcie. I tutaj możemy liczyć na realne oprocentowanie na poziomie 10%. Nie ma tu żadnych pułapek w postaci dodatkowych prowizji i ubezpieczenia jak przy kredycie. 

W przypadku kart kredytowych należy wziąć pod uwagę fakt, ze karta ta przeznaczona jest głównie do płatności bezgotówkowych w sklepach i nie należy jej traktować jako karty debetowej. W przypadku wypłaty kartą kredytową z bankomatu bądź zrobienia przelewu z karty, bank pobiera odsetki lub prowizję od takiej operacji.

Prawie każdy bank ma w swojej ofercie kartę kredytową. W wyniku dużej konkurencji banki prześcigają się i w celu „zdobycia” nowego klienta wraz z kartą oferują szereg bonusów i dodatkowych rabatów podczas płatności kartą. Pionierem jest bank City Handlowy, który ma bardzo dobrą ofertę w przypadku kart kredytowych.

Oferty kart kredytowych godne uwagi:

1. World MasterCard z tabletem Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 w Citi Handlowy

Karta kredytowa World MasterCard z tabletem

karta kredytowa z tabletem w Citi handlowy

 • w ramach promocji „Karta Kredytowa Citibank z Tabletem Samsung” możemy otrzymać tablet gratis. Promocja została opisana na blogu, tak więc osoby zainteresowane zapraszam tutaj.
 • obsługa karty kosztuje 18 zł miesięcznie, w przypadku transakcji na łączna kwotę w miesiącu ponad 4000 zł opłata nie jest pobierana
 • rabaty w wybranych sklepach nawet do 50%
 • za każdą transakcje kartą otrzymujemy punkty, które można wymienić na nagrody z katalogu – na wstępie otrzymujemy 1000 punktów
 • darmowy kredyt do 56 dni
 • tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych w Citibanku

2. Simplicity w City Handlowy

Karta kredytowa Simplicity

Karta kredytowa Simplicity

 • brak opłaty miesięcznej i rocznej za kartę
 • brak opłat za przypomnienia o braku spłaty karty oraz opłaty za powiadomienia SMS
 • brak opłaty za karty dodatkowe
 • darmowa naklejka zbliżeniowa PayPass
 • rabaty w wybranych sklepach
 • darmowy kredyt do 56 dni
 • tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych w Citibanku

Dodatkowo nowi klienci w ramach promocji „Spłać zadłużenie kartą Citi Simplicity” trwającej  od 7 maja 2015 r. do 6 listopada 2015 r. mogą z dostępnego limitu kredytu nowo otwartej karty spłacić zadłużenie z tytułu umowy karty kredytowej, pożyczki gotówkowej lub kredytu odnawialnego w innym banku (maksymalnie do wysokości 15 000 zł). Powstałe w wyniku tej operacji zadłużenie  wynosić będzie 0% przez okres 6 pierwszych pełnych cykli rozliczeniowych od daty jego wykonania. Po tym okresie, wysokość oprocentowania zostanie przywrócona do wysokości obowiązującej dla pozostałych transakcji. Oferta dotyczy tylko jednego przelewu środków, który objęty jest prowizją 3% wartości transakcji, nie mniej niż 10 zł.

3. Srebrna Visa standard w Raiffeisen Polbank

Karta kredytowa Srebrna Visa

Karta kredytowa w raiffeisen Polbank

 • możliwość skorzystania z promocji „Wakacyjne raty” polegającej na rozłożeniu wakacyjnych wydatków na nieoprocentowane raty. Więcej szczegółów tutaj.
 • zwolnienie z opłaty miesięcznej pod warunkiem dokonania 4 transakcji miesięcznie, w przeciwnym razie 4,5 zł
 • zwolnienie z opłaty w pierwszym roku użytkowania karty, pod warunkiem dokonania średnio miesięcznie transakcji na kwotę 1 000 zł w ciągu 3 pierwszych miesięcy od zawarcia umowy, w przeciwnym wypadku 79 zł
 • zwolnienie z opłaty w kolejnych latach pod warunkiem dokonania średnio miesięcznie transakcji
  na kwotę 1 000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w przeciwnym wypadku 79 zł
 • rabaty w wybranych sklepach
 • brak opłaty za karty dodatkowe
 • tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych w Raiffeisen Polbank

 

4. Visa Standard w Credit Agricole

Karta kredytowa Visa Standard

 • karta dostępna już przy dochodzie 500 zł netto miesięcznie
 • brak opłaty rocznej za kartę
 • zwolnienie z opłaty miesięcznej jeśli dokonamy transakcji na łączną kwotę 400 zł miesięcznie, w przeciwnym razie oplata wynosi 4,90 zł
 • rabaty w wybranych sklepach
 • darmowy kredyt do 54 dni
 • tabela opłat i prowizji dla kart kredytowych w Credit Agricole

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z promocji „Karta kredytowa pełna korzyści”. Polega ona na zleceniu w dniu zawarcia umowy kredytowej dyspozycji przelewu środków lub wypłaty gotówki z rachunku karty kredytowej na kwotę równą 1 000 zł i rozłożenia ich na Plan Spłat Ratalnych na 12 miesięcy. Bank nie pobierze za to żadnej prowizji i raty będą wynosić 0 % pod warunkiem, że w ciągu 90 dni od zawarcia umowy dokonamy minimum 3 transakcji kartą na łączną kwotę co najmniej 150 zł. Więcej szczegółów na stronie banku.


Regulamin promocji „Spłać zadłużenie kartą Citi Simplicity”
Regulamin promocji „Karta Kredytowa Citibank z Tabletem Samsung”
Regulamin promocji „Wakacyjne raty”
Regulamin promocji „Karta kredytowa pełna korzyści”

2 komentarze

 1. Business-Care pisze:

  Obecnie płacąc kartą Visa w Biedronce można zgarnąć fajne rabaty(np. 20zł przy zakupach na Allegro), więc to kolejny plus!

  Ostatni plan w Credit Agricole wygląda całkiem interesująco – brak prowizji przez rok.
  Choć z drugiej strony – nie zawsze „wyrobisz” 400zł/msc.

 2. Bartłomiej pisze:

  W przypadku karty kredytowej, warto korzystać z wszelakich porównywarek, które udzielą nam informacji o tym, w jakim banku dana karta kredytowa będzie dla nas najkorzystniejsza i gdzie spotkamy się z jakim oprocentowaniem.

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

mbank

Archiwum