Strona startowa » Banki » Citibank » Citibank nie odpuszcza nawet grosza!

Citibank nie odpuszcza nawet grosza!

citibank

Zapewne wielu z nas myśli, że banki, tak jak każdy nie zajmują się poważnymi sprawami. Mogłoby się zdawać, że w przypadku drobnych kwot, których windykacja jest całkowicie nieopłacalna bank pogodzi się z drobną stratą. Innym rozwiązaniem, często spotykanym jest twórcze podnoszenie wysokości należności poprzez stosowanie różnych opłat za ponaglenie, monity itp.

Tu chciałbym opisać sytuację, która spotkała akurat mnie. Jakiś czas temu skorzystałem z wcześniejszej promocji Citibanku z tabletem (szczegóły aktualnej promocji tutaj). Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że karta nie jest mi już potrzebna i postanowiłem ją zlikwidować. Akurat to jest całkiem łatwe i odbywa się za pomocą serwisu internetowego. Po prostu spłaciłem całe zadłużenie i złożyłem wniosek o rezygnację z karty. Po około miesiącu dostałem wyciąg z prośbą o uregulowanie zadłużenia. Zdziwiłem się trochę, jednak doszedłem do wniosku, że widocznie bank doliczył dodatkową opłatę już po złożeniu przeze mnie rezygnacji. Tak też było, chociaż Citibank naliczył opłatę za usługę CitiPhone, której to akurat nie aktywowałem, a podczas rozmowy telefonicznej wyraźnie zaznaczyłem, że jej nie chcę. Doszedłem jednak do wniosku, że już daruję sobie wyjaśnianie sprawy i te 6 zł po prostu wpłacę na rachunek karty. Tym bardziej, że bank okazał się w porządku i nie dorzucił żadnych dodatkowych opłat za nieterminową spłatę zadłużenia itp. Myślałem, że to był koniec mojej przygody z Citibankiem. Jednak myliłem się.

Dziś otrzymałem kolejny wyciąg z prośbą o uregulowanie zadłużenia. Jak się okazało, bank naliczył odsetki od tych sześciu złotych. Zrobił to 19 dni po mojej wpłacie. Tym samym moje aktualne saldo zadłużenia wynosi 0,01 zł – słownie jeden złotych. Wydaję mi się, że już samo wygenerowanie wyciągu i wysłanie go na mój adres (listem zwykłym) kosztowało dużo więcej. Jednak Citibank nie odpuszcza nawet grosza. Ten grosz oczywiście od razu wpłaciłem, ale obawiam się, że może to jeszcze nie być koniec…

wyciąg


Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

mbank

Archiwum