Strona startowa » Banki » BGŻ Optima » BGŻOptima Lokata Bezkarna 4%

Kwiecień 2015
P W Ś C P S N
    Maj »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

BGŻOptima Lokata Bezkarna 4%

BGŻOptima Lokata Bezkarna

W dobie malejących stóp procentowych coraz trudniej znaleźć satysfakcjonującą ofertę konta oszczędnościowego lub lokaty terminowej. Często oferowane oprocentowanie oscyluje w granicach symbolicznego. Banki skupiają się na walce o nowego klienta, o swoich dotychczasowych często nie dbają już zupełnie. Za przykład mogę podać ostatnią informację, jaką dostałem (listownie) od banku PKO BP dotyczącą oprocentowania na rachunku oszczędnościowym, jaki u nich posiadam. Otóż oprocentowanie środków na tym rachunku wynosić będzie 0,5% (słownie pół procent). Na szczęście ja osobiście żadnych pieniędzy na nim nie trzymam, a na rynku bez problemu można znaleźć dużo lepsze oferty.

Jedną z nich jest właśnie bank BGŻOptima i Lokata Bezkarna. W ramach promocji dla nowych klientów bank oferuje konto BGŻOptima wraz z Lokatą Bezkarną z oprocentowaniem 4%.

Sam bank BGŻOptima to internetowy oddział banku BGŻ specjalizujący się w produktach oszczędnościowych. W ofercie banku znajdziemy konta oszczędnościowe, lokaty oraz fundusze inwestycyjne. Bank objęty jest obowiązkowym systemem gwarantowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, tak więc wszystkie zdeponowane pieniądze są bezpieczne.

Lokatę Bezkarną można założyć tylko podczas składnia wniosku o otwarcie Konta BGŻOptima (lokata nie jest dostępna w ramach Konta BGŻOptima Biznes, Konta Wspólnego BGŻOptima, Konta BGŻOptima Junior).

Jej cechy charakterystyczne to:

 • oprocentowanie stałe 4% w skali roku
 • 3-miesięczny okres lokaty
 • możliwość zerwania przed czasem bez utraty odsetek
 • minimalna kwota lokaty – 1000 zł, maksymalna – 20 000 zł

Lokatę Bezkarną może otworzyć klient, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania umowy  dotyczącej konta BGŻOptima nie był posiadaczem tego konta. Jeżeli ten warunek nie będzie spełniony zakładana lokata będzie standardową 3 miesięczną.

Natomiast same konto BGŻOptima to:

 • do 27 maja 2015 r. oprocentowanie aż 3,0% dla nowych środków do 100 000 zł (stałe w skali roku), powyżej tej kwoty to 1,5%
 • brak opłat za prowadzenie konta
 • brak opłat za przelewy na Rachunek Powiązany oraz wszystkie rachunki prowadzone w BGŻOptima
 • wypłaty w dowolnym czasie bez utraty naliczonych odsetek

Sam proces zakładania Lokaty Bezkarnej polega na:

 • wypełnieniu wniosku na stronie BGŻOptima o założenie Konta Oszczędnościowego wraz z Lokatą Bezkarną
 • określeniu kwoty lokaty
 • przelaniu podanej wcześniej kwoty (lub wyższej) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima

Aktywuje się w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na Lokacie Bezkarnej. Ewentualna nadwyżka ponad zadeklarowaną kwotę trafia na konto oszczędnościowe BGŻOptima. Ważne, by pierwszy przelew inicjujący był w wysokości co najmniej wcześniej zadeklarowanej kwoty.

Jak widać, promocyjne warunki dotyczą jak zwykle tylko nowych klientów i nowych środków. Jednak ten warunek w związku z dosyć małą popularnością banku BGŻOptima jest łatwy do spełnienia. Sama oferta konta oszczędnościowego BGŻOptima i Lokaty Bezkarnej jest bardzo dobra i wszystkich zainteresowanych ulokowaniem swoich oszczędności zapraszam tutaj:

BGŻOptima Lokata Bezkarna

 


Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

bank millennium złap 200 zł
bgż karta kredytowa mam bonus

Archiwum